یازده ماسک موی خانگی برای ترمیم موهای آسیب دیده

یازده ماسک موی خانگی برای ترمیم موهای آسیب دیده

یکی از آسانترین و موثرترین راه های تغییر در چهره شما رنگ کردم موی شما می باشد , درست هست که رنگ آمیزی مو باعث تغییرات دو چندان در چهره شما میگردد ولی همزمان باعث تخریب کراتین و چربی های طبیعی موی شما می شود و این امر باعث شکستگی مو و ریزش و موخوره می گردد.

حتی بهترین و ایده آل ترین رنگ مو ها نیز نمیتوانند باعث جلوگیری از این آسیب کنند.

شما میتوانید با استفاده از ماسکهای زیر شادابی و آبرسانی به اندازه کافی برای موهای خود داشته باشید , قبل از استفاده از این شش ماسک مو این را بدانید که مهم ترین عامل در سالم ماندن موی شما همان تغذیه شما می باشد. روزانه هشت لیوان آب بنوشید و موهای خود را کمتر شستشو کنید و استفاده از اتوی مو و سشوار را به حداقل برسانید تا موهای شاداب تری داشته باشد.

- ماسک موی تخم مرغ

زرده تخم مرغ منبع غنی از چربی و پروتئین می باشد که این ماده میتواند باعث مرطوب شدن پوست سر شما گردد. سفیده تخم مرغ نیز حاوی باکتری و آنزیم هست که برای تمیز کردن پوست سر و عاری نگه داشتن آن از چربی می باشد.

طرز تهیه : یک عدد تخم مرغ را در ظرفی شکسته و با روغن زیتون مخلوط کنید و این ماده را به مدت یک ساعت بر روی سر خود قرار دهید. برای نتیجه گیری بهتر از این ماسک دو یا سه بار در هفته از این ماسک استفاده بفرمایید.

* موهای چرب از این ماسک استفاده نکنند.

- ماسک موی توت فرنگی

اسید الاگیک توت فرنگی باعث جلوگیری از نازک شدن موی شما و جلوگیری از ریزش مو می شود و به عمق موی شما نفوذ میکند و عمیقا پوست و موی شما را مرطوب میکند.

طرز تهیه : چند توت فرنگی بهمراه زرده تخم مرغ و دو قاشق روغن زیتون را باهم ترکیب کرده و بمدت یک ساعت بر روی سر خور قرار دهید.

- ماسک موس سس مایونز

سس مایونز بدلیل حاوی بودن سرکه و آبلیمو و سویا باعث حجیم شدن و نرم و براقی بیشتر موی شما میگردد.

طرز تهیه : دو قاشق چای خوری سس مایونز را با چند قطره روغن زیتون مخلوط کنید , حتی میتوانید با روغن نارگیل نیز مخلوط کنید. این محلول را به مدت نیم ساعت برروی موهای خود قرار دهید.

- ماسک موی روغن نارگیل و شیر بادام

روغن نارگیلو شیر بادام هر دو حاوی مقادیر بالایی از چربی و ویتامین هستند که این مواد به رشد موی شما کمک کرده و باعث ضخیم شدن تار موس شما میشود. این دو ماده در کنار هم صمغ موهای مترشحه از فولیکول های مویی شما را از بین می برد.

طرز تهیه : دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل و شیر بادام را در یک ظرف ریخته و به خوبی بهم بزنید و بمدت 5 دقیقه بر روی موهای خود قرار دهید و سپس آبکشی کنید.

- ماسک موی آلوئه ورا و روغن زیتون

آلوئه ورا حاوی آنزیم پروتئولیتیک می باشد و باعث بازسازی سلول های مرده سر و نرم کننده مو می باشد در نتیجه باعث براقیت مو و نرم شدن موی شما می شود.

طرز تهیه : پنج قاشق از مغز گیاه آلوئه ورا را یا یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک عدد زرده تخم مرغ ترکیب کنید و بمدت نیم ساعت بر روی موهای خود قرار دهید , پس از نیم ساعت موهای خود را با آب سرد آبکشی کنید.

* این ماسک باعث کاهش شوره سر میشود.

- ماسک موی عسل و موز

این ماسک مناسب آسیب دیده توسط سشوار و اتو مو و دکلره می باشد. عسل باعث تقویت ریشه مو میشود. موز نیز بدلیل پتاسیم بالا و کربوهیدات های آن به نرم و لطیف شدم مو کمک میکند و باعث بازسازی و جلوگیری از شکستگی موی شما می شود.

طرز تهیه : یک عدد موز را کاملا با پشت قاشق له کنید و آنرا با یک قاشق عسل مخلوط کنید. آنرا به مدت 20 دقیقع تا نیم ساعت بر روی موهای خود قرار دهید و سپس با آب گرم بشورید. در طول هفته یکبار از این ماسک استفاده کنید.

نظرات بازدیدکنندگان