تاثیر پوشیدن لباس های رنگی بر روی بدن شما

تاثیر پوشیدن لباس های رنگی بر روی بدن شما

اثرات رنگ زرد بر روی بدن شما

رنگ زرد بر اساس تحقیقات دانشمندان برای درمان نارحتی های روده مفید است و باعث افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن می شود. رنگ بر روی ذهن نیز تاثیر دو چندان داشته و برای جلوگیری از ناملایمات روحی و ناامیدی مفید می باشد ( نیروی زرد باعث امید به زندگی در افراد می گردد )

رنگ زرد باعث افزایش اعتماد به نفس می گردد.

اثرات رنگ آبی بر روی بدن شما

همانطور که شما هم می دانید رنگ آبی جزو آرامش بخش ترین رنگها در طبیعت بوده که این رنگ حتی باعث درمان بیخوابی میشود, پس شما اگر دچار اختلال در خواب شبانه هستید اکسسوار و یا بخشی از دیوار اتاق خود و یا نورپردازی را به رنگ آبی تغییر دهید. 

رنگ آبی در درمان برخی از بیماری ها مانند تنگی نفس و آسم نیز بسیار کارآمد بوده و باعث بهبود این بیماری ها می گردد.

رنگ آبی انرژی حیاتی بدن را تحریک کرده و موجب افزایش قدرت و ایمنی بدن میشود. درمانگران رنگ درمانی بر این عقیده هستند که افرادی که دچار استرس و هیجانات عصبی قرار میگیرند رنگ آبی باعث آرامش آنها می گردد و باعث کاهش ضربان قلب و فشار خون میشود. استفاده از رنگ آبی در محیط باعث ایجاد فضایی آرامش بخش و ریلکس می گردد.

اثرات رنگ نارنجی بر روی بدن شما

رنگ نارنجی به عقیده کارشناسان موجب نشاط و شادابی در فرد گردیده و برای درمان افسردگی به بیماران توصیه می گردد. این رنگ در عملکرد و فعالیت ریه ها ( بیماری هایی مانند آسم و برونشیت ) بسیار موثر بوده.

این رنگ جزو رنگهایی بوده که درمانگر طب سنتی هیتند و در یوگا از آن برای ایجاد اندیشه های متعالی و تصویرهای ذهنی مثبت در شاگردان و مراجعه کنندگان خود بهره می برند.

رنگ نارنجی سنبلی از تعادل و موفقیت و اراده و شادکامی می باشد.

اثرات رنگ سبز بر روی بدن شما

رنگ سبز یکی از بهترین رنگ ها برای بازسازی سلول های عضلانی و استخوان ها و سایر بافت ها می باشد. این رنگ خواص بسیار ویژه ای در ترمیم بافت ها داشته و یکی از دلایلی که از بانداژ به رنگ سبز برای بستن دست و یا پای شکسته صورت میگیرد همین مورد می باشد. این رنگ میتواند گزینه ای بسیار مناسب برای ورزشکاران حرفه ای نیز باشد تا در ترمیم بافت عضلانی آنها بسیار موثر باشد.

رنگ سبز که همیشه شما را به یاد طبیعت می اندازد بسیار آرامش بخش بوده و به کنترل فشار خون در بدن بسیار کمک میکند.

این رنگ نیز همانند رنگ آبی باعث جلوگیری از اختلالات خواب میگردد.

اثرات رنگ قرمز بر روی بدن شما

رنگ قرمز یکی از موثرترین رنگها در ساخت هموگلوبین خون می باشد. این رنگ بسیار انرژی بخش بوده و بسیار درمانگر بویژه در بیماری های کبدی می باشد. رنگ قرمز بدلیل ارتباط با چاکراهای استخوانی میتواند بسیاری از عوارض ناشی از کم خونی و کاهش انرژی و افت فشار در بدن را کنترل کند.

رنگ های قرمز تاثیر بسیار بالایی در درمان ناباروری داشته و مهم ترین رنگ برای از بین بردن این موضوع هستند. پس آقایان و خانم های نابارور از این رنگ در پوشش روزمره خود بیشتر استفاده کنند.این رنگ موجب افزایش گردش خون و مایع مغزی نخاعی در نخاع و مایع میان مفصلی و اعصاب شده و انرژی بدن را تامین و افزایش می دهد.

نظرات بازدیدکنندگان