چگونه کفش سفید خود را تمیز کنیم ؟

چگونه کفش سفید خود را تمیز کنیم ؟

شاید بارها برای شما پیش آمده که انتخاب شما یک کفش زیبای سفید مثل آدیداس استن اسمیت و یا کانورس های سفید رنگ و یا حتی انواع مدل های ونس اسکول با رنگسفید بوده ولی بخاطر ترس از کثیفی این کفش مجبور شدید تا به سراغ رنگ تیره و یا حتی مشکی بروید. کفش های سفید رنگ در پای شما معجزه می کنند و جذابیت دو برابر به استایل شما می بخشند.

اکرشما نگران کثیفی کفش های روشن خود هستید این 8 روش شما را از شر کیثیفی کفش هایتان رها می کند.

- شامپوهای ملایم

برای پاک کردن انواع لکه های روغنی و چربی کافی هست از شامپوی ملایم ( شامپوی کودک ) به همراه آب ولرمو مسواک و یا یک دستمال کهنه استفاده کنید تا شاهد محو شدن این لکه باشید. دقت کنید که برای از بین بردن لکه های چربی زودتر اقدام کنید که چربی کهنه نشود و راحتتر پاک شود.

- مایع سفید کننده رقیق

شما ابتدا مایع سفید کننده را در آب بسیار رقیق کنید چون ممکن هست غلیظ بودن مایع سفید کننده باعث آسیب به کفش شما شود و ممکن هست لکه های زرد رنگی را بر روی کفش شما ایجاد کند.

برای تهیه این محلول یک پیمانه سفید کننده را با پنج پیمانه آب رقیق کنید. مسواک را در داخل محلول ببرید و به آرامی بر روی سطح کفش بکشید و سپس کفش را آبکشی کنید.

- سرکه

در ابتدا لازم هست که شما بگیم که سرکه معجزه میکند ! سرکه گزینه ای بسیار مناسب برای لکه های کوچک و گرد و خاک و انواع کثیفی بر روی کفش شما می باشد. این نکته را فراموش نکنید که باید سرکه را هم رقیق کنید ! سرکه را به آرامی با پارچه بر روی کفش خود بکشید و سپس آبکشی کنید.

- مسواک

مسواک با دندانه های خود گزینه ای بسیار ایده آل برای زیره کفش شما می باشد. لبه های زیره کفش شما تا زمانیکه کثیف باشند حتی اگر رویه کفش شما هم بسیار تمیز باشد بازهم جلوه کفش شما گرفته می شود. پس شما مسواک خود را به کمی آب ولرم و صابون آغشته کنید و با صبر و حوصله زیره کفش خود را تمیز کنید.

- ماشین لباسشویی ممنوع

به هیچ عنوان کفش هایتان را داخل ماشین لباسشویی نیندازید , این کار بزرگترین آسیب را به کفش های شما می زند. همیشه کفش های خود را با دست و آب ولرم و صابون بشویید و در زیر نوذ آفتاب بمدت کوتاهی قرار دهید تا خشک شوند.

- داخل کفش هایتان را پس از شستشو پرکنید

شما پس از شستشو هر چه زودتر کفش های خود را خشک کنید آسیب کمتری به کفش هایتان می رسد و از رنگرفتگی و خشک شدن رویه کفش جلوگیری میکند. برای زودتر خشک شدن کفش خود داخل کفشهایتان را با دستمال کاغذی حوله ای که دارای جذب آب بهتری هست پر کنید.

- دور نگه داشتن از نور خورشید

نورخورشید با داشتن UV بالا میتواند باعث تخریب و از بین رفتن بافت های کفش شما بشود و باعث تغییر رنگ کفش شما می گردد. کفش هایتان را در جای تاریک و خنک نگهداری کنید تا دارای عمر طولانی تر باشد.

نظرات بازدیدکنندگان