روانشناسی رنگ سفید | شخصیت افراد علا قه مند به رنگ سفید

روانشناسی رنگ سفید | شخصیت افراد علا قه مند به رنگ سفید

روانشناسی رنگ سفید

تلفظ و شکل نوشتاری صحیح این رنگ ، سپید صحیح است که بعد از حمله اعراب به ایران دچار تغییراتی قرار گرفت و به دلیل نداشتن حرف پ در حروف زبان عربی ، نام این رنگ به نام سفید در ایران رایج شد.

رنگ سفید را می توان سرسخت ترین مخالف رنگ مشکی دانست و این دو رنگ را به عنوان متضاد ترین رنگ ها اعلام کرد. این رنگ تابستانی، به خوبی می تواند نور آفتاب را منعکس کند و شما را از گرم شدن تا حدودی نجات دهد. از گذشته تا به امروز کاربرد رنگ سفید در دکوراسیون و استایل ها به دلیل خنثی بودن و تناسب داشتن با بسیاری از رنگ ها ، بسیار زیاد بوده و است. رنگ های سفید یخچالی و یا رنگ یاسی دو رنگ نزدیک به رنگ سفید می باشند.

ترکیب دو رنگ سفید و سیاه به این دلیل که رنگ سیاه جاذب بسیاری از رنگ هاست و رنگ سفید دافعه بسیاری از رنگ ها می باشد، خیلی جذاب و پرکاربرد در دیزاین و طراحی لباس ها و پوشاک بخصوص در پوشاک مجلسی می باشد.

شخصیت شناسی افراد علاقه مند به رنگ سفید

محققان و دانشمندان علم روانشناسی ثابت کرده اند که به کمک رنگ ها می توان به شخصیت افراد تا حدودی پی برد. این مورد یکی از جذابترین و پرطرفدارترین قسمت های روانشناسی رنگ های می باشد.

در ادامه چند نشانه شخصیتی افراد علاقه مند به رنگ سفید می پردازیم :

 

  • رنگ سفید همیشه در تضاد رنگ سیاه بوده است و به همین جهت صفات اش نیز در تضاد با رنگ مشکی می باشد. رنگ سفید نشانه پاکی ، عفاف ، نورانی بودن ، هیجان بی گناهی ، خلوص و صلح و زیبایی محسوب می شود
  • از نظر روانی رنگ سفید یک رنگ سرد و غیر دوستانه می باشد.
  • رنگ سفید نشانه تمیزی و گاهی وسواس بودن است. اگر شخصی را ببینید که همه لباس های اش سفید هست، باید انتظار یک برخورد وسواسانه و یا محتاطانه داشته باشید.
  • افرادی که به این رنگ علاقه دارند، کمتر دست به جیب می شوند و پول شان را به راحتی خرح نمی کنند.
  • آن دسته از افرادی که رنگ سفید را می پسندند، آینده نگر، طبیعی ، مثبت و خوش بین در حین حال، بسیار زیرک و عاقل هستند.
  • افراد علاقه مند به رنگ سفید، کمتر رفتار های هیجانی از خود نشان می دهند و قبل از انجام هر رفتاری خوب فکر می کنند.

رنگ سفید در دکوراسیون منازل

رنگ سفید برای فضاهای کوچک و کم نور انتخاب ایده آلی است. اما دیوار یک دست سفید، خنثی و کسل کننده است و هیچ ایده خلاقانه‌ای ندارد. از لحاظ بصری، سفید درک بالایی از فضا می دهد و فضا را بازتر نشان می دهد. سفید به تنهایی حس خالی و تهی بودن را منتقل می کند و گهگاهی ترسناک می شود. ولی اگر با رنگ های شاد و مخصوصا گرم ترکیب شود، حس فوق العاده ای می دهد.

سفید از آن دسته رنگ هاست که تقریبا بین همه محبوبیت دارد. این رنگ با تعداد طرفدارانی که دارد، یک رنگ بی رقیب محسوب می شود. سفید یک رنگ خنثی به شمار آمده و به عنوان پر طرفدارترین رنگ در طراحی دکوراسیون شناخته می شود. کاربرد این رنگ به عنوان پس زمینه به حدی زیاد است که می توان گفت با کمتر فضایی مواجه شده ایم که حداقل یک دیوار سفید نداشته باشد.

راهنمای ست کردن استایل های سفید

رنگ سفید در استایل های رسمی می تواند منجر به تلقین احساس ، شفاف بودن و صادق بودن شود. عروس خانم ها در مراسم عروسی از رنگ سفید استفاده می کنند تا پاکی ، عفاف و معصومیت خود را نشان دهند.

داشتن یک ست لباس سفید از پارچه های کنفی یا کتانی در تابستان می تواند خیلی هیجان انگیز باشد. با این ست می توانید از شر آفتاب گرم راحت شوید و در طول روز راحتی را احساس کنید. البته این استایل قطعا یک استایل کژوال می باشد و برای بسیاری از موقعیت ها شاید مناسب نباشد.

پوشیدن کت و شلوار سفید با پیراهن مشکی می تواند گزینه بسیار هیجان انگیری برای داماد ها در شب دامادی شان باشد ولی این را فراموش نکنید دامادها میزبان اصلی شب عروسی هستند و باید تیره ترین رنگ ( مشکی ) را بر تن داشته باشند ,  البته تا حدودی این استایل به نوعی هنجار شکنی نیز به حساب می آید زیرا رنگ سیاه در فرهنگ ما نشانه غم و اندوه می باشد و برای مراسم دامادی رنگ مناسبی نیست. به هرحال خاص بودن کمی سخت است.

نظرات بازدیدکنندگان